Inovatívna drevostavba

Odovzdané Rok 2011
Lokalita Nitra, Slovensko
Typ Rodinný dom
Charakter Nizkoenergetická drevostavba
Projekt zhotoverný v Nitre,ide o nízko energetickú drevostavbu s inovatívnymi prvkami ako sú odvetraná fasáda,zateplenie doskami Hofatex, fúkanou izoláciou a veľa inými prvkami. Stavba bola realizovaná pred 7rokmi a bola jedinečná svojho druhu v okolí.Za zmienku stojí spomenúť mesačné náklady na prevádzku domu,ktoré predstavujú 125€, pri úžitkovej ploche 260m2.

Novostavba s prívlastkom modernej funkcionality s najnáročnejšími kritériami. Tento projekt zhotovený v Nitre predstavuje energeticky úspornú drevostavbu rodinného domu s najmodernejšími inovatívnymi prvkami ako odvetraná fasáda, kvalitné zateplenie doskami Hofatex a fúkanou izoláciou pre čo najväčšie zníženie tepelných a energetických únikov.

Rozmer a ekonomickosť

Stavba bola realizovaná v roku 2011 a predstavuje jedinečnný projekt v širokom okolí. Mesačné náklady na prevázku domu aj napriek rozmernej podlahovej ploche až 260m2 predstavujú iba 125Eur, čím sa radí medzi ekonomickejší variant ako v prípade akejkoľvek bytovej jednotky.
Predložený projekt je obrazom smerovania moderných ekonomických rodinných domov, ktoré prispievajú k udržateľnosti energetických a ekologických nárokov.